Jak obejrzeć zablokowaną treść w internecie? Pomoże Ci w tym VPN

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się, trafić w Internecie na treść, która była dla Ciebie niedostępna. Najczęściej chodzi o zagraniczne seriale dostępne na Netflixie, artykuły na lokalnych portalach internetowych czy sieci społecznościowe, do których nie dostaniesz się z komputera w pracy. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest korzystanie z VPN.

Dlaczego niektóre strony i treści są zablokowane?

Powodów jest kilka:

  • Ograniczenia geograficzne – ze względu na złożone licencje niektóre usługi, muzyka, filmy czy seriale nie są dostępne na całym świecie. Najczęściej niemile nas to zaskakuje na wakacjach za granicą, gdy nagle okazuje się, że nie da się obejrzeć ulubionego serialu i przez cały pobyt jesteśmy skazani na lokalne programy telewizyjne, których nie rozumiemy.

  • Cenzura państwowa – można by pomyśleć, że to nas zupełnie nie dotyczy, ale pozory mylą. Spróbuj postawić się w sytuacji przeciętnego Chińczyka – bez Facebooka, bez Twittera… i Netflixa. W niektórych krajach dostęp do popularnych usług jest zabroniony.

  • Filtry sieciowe w sieci służbowej – przychodzisz do pracy, chcesz zajrzeć na Facebooka, a tu niespodzianka. Strona jest niedostępna. To częsta praktyka, służąca temu, aby sieci społecznościowe i inne strony nie rozpraszały pracowników podczas godzin pracy.

  • Filtry w publicznych sieciach Wi-Fi – wiele bezpłatnych Wi-Fi w sklepach, kawiarniach lub na lotniskach blokuje strony randkowe, serwisy streamingowe i inne treści online, z których korzystasz na co dzień.

Czym jest VPN?

To Wirtualna Sieć Prywatna, która umożliwia utworzenie bezpiecznego i szyfrowanego tunelu pomiędzy Twoim urządzeniem a Internetem. Korzystanie z VPN pozwala na zmianę Twojego adresu IP, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do treści, które są niedostępne w Twoim kraju lub regionie. Dzięki VPN możesz połączyć się z serwerem zlokalizowanym w kraju, w którym dana usługa lub strona internetowa jest dostępna, co umożliwia swobodne korzystanie z tych zasobów.

To również idealne rozwiązanie dla osób podróżujących, którzy chcą mieć dostęp do ulubionych treści z różnych miejsc na świecie. Dzięki VPN możesz obejrzeć swoje ulubione filmy i seriale w trakcie podróży, bez ograniczeń geograficznych.

Jak wybrać VPN?

Przed podjęciem decyzji, warto dokładnie przebadać różne dostępne opcje i porównać oferty dostawców VPN. A czym kierować się przy wyborze najlepszej sieci VPN?

iphone-g1a7e8033f_1920.jpeg

Podstawowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wybierania VPN jest bezpieczeństwo. Upewnij się, że dostawca oferuje silne szyfrowanie i nie przechowuje Twoich danych logowania lub aktywności online.

Warto też wybrać dostawcę, który oferuje szybkie połączenie, aby zapewnić płynne korzystanie z internetu bez opóźnień.

Jeśli chcesz korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do zagranicznych treści, upewnij się, że dostawca oferuje wiele lokalizacji serwerów, które Cię interesują.

Upewnij się też, że dostawca oferuje dostęp do usługi na wszystkich urządzeniach, na których chcesz korzystać z VPN. Niektóre usługi umożliwiają też podłączenie więcej niż 1 urządzenia jednocześnie, co jest dobre dla tych, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie.

Wybierz dostawcę VPN, który oferuje odpowiednią równowagę między ceną a jakością. Pamiętaj, że najtańsza opcja nie zawsze oznacza najlepszą jakość.

Darmowa czy płatna sieć VPN?

Darmowe VPN oferują zwykle ograniczoną przepustowość i lokalizacje serwerów, a także mogą być mniej stabilne i mniej bezpieczne niż płatne usługi. Ponadto, niektóre darmowe usługi VPN mogą przechowywać i w różny sposób wykorzystywać dane użytkowników, co może stanowić zagrożenie dla prywatności.

Z drugiej strony, płatne usługi VPN oferują zwykle większą przepustowość, wiele lokalizacji serwerów, bardziej zaawansowane funkcje, silniejsze szyfrowanie i lepszą ochronę prywatności. Płacąc za usługę VPN, zazwyczaj otrzymujesz również lepszą jakość obsługi technicznej i bardziej stabilne połączenie.

Podsumowując, darmowe usługi VPN mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują VPN tylko od czasu do czasu lub w celach niezbyt wymagających. Jednak, jeśli potrzebujesz VPN do bezpiecznego przesyłania danych wrażliwych lub korzystania z usług streamingowych z różnych krajów, warto rozważyć płatne usługi VPN, ponieważ oferują one o wiele wyższą jakość.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij