Marketing Internetowy

Marketing internetowy – metody pozyskiwania klientów

Marketing internetowy jest pojęciem, które interesuje szerokie grono zwolenników. Najprościej rzecz ujmując, jest to szereg różnych działań, które pozwalają wprowadzić produkt na rynek, wypromować go i pozyskać klientów za pomocą Internetu. W dzisiejszych czasach jest to prężnie rozwijająca się gałąź marketingu. Jest to związane z faktem, że coraz większa liczba firm przenosi swoje działania do sieci. Użytkownicy chętnie wyszukują ofert i produktów w strefie online. Jakie metody pozyskiwania klientów są godne uwagi? Na jakie działania postawić? Czego dotyczy e-marketing?

Marketing internetowy

Działania w internetowym marketingu mają wpływać na widoczność firmy w Internecie. W tym wypadku najczęściej wykorzystuje się własną stronę www. Co ciekawe, marketing online skupia się głównie na utrwalaniu więzi pomiędzy firmą i odbiorcą. Rola odbiorcy jest tutaj znacznie większa, niż w przypadku tradycyjnego marketingu. Klienci nie są biernymi odbiorcami komunikatów, lecz mogą prowadzić dialog z marką i wyrażać swoje opinie o produktach. Firmy z powodzeniem wykorzystują reklamy internetowe. Składają się one z wielu elementów, które cały czas mogą ulegać zmianom.

Metody pozyskiwania odbiorców

Najpopularniejszymi działaniami marketingowymi są między innymi:

 • Mailing
 • Pozycjonowanie stron www i działania SEO
 • reklamy Google Ads
 • Vide marketing
 • Remarketing
 • Content marketing
 • Marketing wirusowy
 • Profile w mediach społecznościowych
 • Współpraca z blogerami itp.

W marketingu online nie powinniśmy opierać się tylko na jednym kanale dotarcia do klienta. Użytkownicy sieci często szukają produktów w wielu miejscach w Internecie. Jeśli opieramy swoje działania tylko na jednym kanale, tym samym ograniczamy ścieżkę dotarcia do klienta. Kilka opcji działających jednocześnie może dać ciekawe rezultaty. Takie podejście wpłynie na zoptymalizowanie wydatków na marketing cyfrowy i uzyskanie lepszego wzrostu z nakładów na reklamy.

Reklama internetowa

Reklama w Internecie jest doskonale znana firmom i internautom już od dłuższego czasu. E-biznesy nie bez powodu tak chętnie sięgają po reklamy online. Co ciekawe, reklama w wyszukiwarce dzieli się na bezpłatną i płatną. Ogromnym atutem jest to, że reklamy odpowiadają na zapytania użytkowników i pozwalają świetnie dopasować komunikaty do oczekiwań odbiorców. Standardowym rozwiązaniem w Google Ads jest płatność za podjęcie określonego działania. Optymalizacja witryny i pozycjonowanie wpływa na bezpłatne wygenerowanie ruchu z wyszukiwarki. Jednak w tym wypadku trzeba mieć na uwadze działania długoterminowe.

Jednym z najpotężniejszych opcji jest reklama w social mediach. Działania marketingowe są często prowadzone z zastosowaniem wewnętrznych systemów na portalach typu Facebook lub Twitter. W mediach społecznościowych znajduje się szerokie grono odbiorców, a reklama daje możliwość targetowania komunikatów. Faktem jest, że wiele serwisów pozwala również prowadzić bezpłatną komunikację z odbiorcami.

Pozycjonowanie strony

Od pewnego czasu wzrasta zainteresowanie pozycjonowaniem strony internetowej. Na czym polega ten proces? Pozycjonowanie to prowadzenie działań, które mają na celu sprawić, aby dana strona www znajdowała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania przeglądarki Google. Istotne jest to, że pozycjonowanie stron ma liczne zalety. Przede wszystkim możemy dotrzeć do sporego grona klientów. Warto mieć na uwadze też inne działania, takie jak remarketing, mailing, czy współpraca z blogerami. Każda firma stosuje takie metody, które dają pożądane rezultaty.

1 comment

 1. hubert_arasimowicz 12 sierpnia, 2022 at 10:21 Odpowiedz

  Jeżeli chodzi o skuteczne metody pozyskiwania klientów, to zdecydowanie polecam SEO. Dzięki zwiększeniu ruchu organicznego udało mi się zwiększyć przychody o blisko 150%!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij