Jak efektywnie zarządzać transportem? 

 Jak efektywnie zarządzać transportem? 

Sprawne zarządzanie zleceniami i terminowość dostaw to cechy, które każde przedsiębiorstwo transportowe powinno opanować do perfekcji. W logistyce kluczowa jest profesjonalna obsługa klienta, której główne składowe to elastyczność i innowacja. Jak połączyć te cechy, by efektywnie zarządzać transportem?

Optymalizacja działań z Infinite TMS

Sprawny transport jest jednym z najważniejszych elementów działalności logistycznej. Proces ma swoją podstawę już na etapie planowania, a to z kolei wymaga innowacyjnych narzędzi. Jednym z nich jest TMS, czyli nowoczesny program dla firmy transportowej opracowany przez zespół specjalistów Infinite IT Solutions. Marka jest liderem w branży technologicznej i obejmuje swoim zasięgiem kraje europejskie, a także Królestwo Arabii Saudyjskiej.

Infinite TMS to nowoczesne narzędzie dedykowane średnim i dużym firmom transportowym (+50 pracowników), które pomoże w pełni zautomatyzować procesy logistyczne na każdym etapie. System TMS będzie doskonałym wsparciem dla firm, które każdego dnia realizują rozległą siatkę dostaw, chcąc zachować profesjonalny wizerunek i najwyższą jakość swoich usług.

Korzyści dla firm

Wdrożenie systemu TMS pozwoli na lepszą kontrolę bieżących działań floty transportowej. Narzędzie TMS oznacza przede wszystkim:

  • optymalizację tras, czyli redukcję kosztów transportu nawet o 15%,
  • efektywne planowanie czasu kierowców,
  • możliwość ograniczenia liczby środków transportu,
  • maksymalne wykorzystanie przestrzeni załadunkowej,
  • stałe monitorowanie pracy kierowców,
  • sprawniejszą komunikację z użytkownikami systemu i Klientami,
  • automatyzację procesów awizowania, załadunków i rozładunków.

Wachlarz korzyści przekłada się bezpośrednio na poprawę obsługi Klienta. Ponadto możliwe jest także uzyskanie szczegółowych analiz, które znacznie usprawnią podejmowanie strategicznych decyzji. Użytkowanie systemu TMS to także redukcja papierowych dokumentów, co ponownie oznacza niższe koszty dla firmy.

Program TMS – najważniejsze funkcje

Warto podkreślić, że system TMS nie jest oparty o sztywne ramy. Zespół Infinite jest w stanie dostosować oprogramowanie do potrzeb przedsiębiorstwa, dzięki czemu działa ono jeszcze wydajniej. Funkcjonalność przełoży się na lepszą pracę zarówno kierowców, jak i planistów. Ci pierwsi zawsze dysponują aktualnym planem trasy, mają wszystkie dokumenty w wersji elektronicznej i w każdej chwili mogą skontaktować się z dyspozytorem. Planiści z kolei mogą zautomatyzować planowanie tras według zleceń transportowych i szybko reagować w niespodziewanych sytuacjach.

Ponadto system TMS umożliwia prowadzenie rejestru floty własnej i obcej, ma wbudowany terminarz eksploatacyjny pojazdów, a także badań i urlopów kierowców. Program na bieżąco rejestruje czas pracy dostawców, generuje statystyki, analizy i raporty, a także ułatwia dokonywanie rozliczeń finansowych i reklamacyjnych.

Infinite TMS pozwoli efektywnie zarządzać transportem, optymalizując kluczowe działania przedsiębiorstwa. Aplikacja działa globalnie i na każdym urządzeniu, zapewniając sprawną komunikację na linii kierowca-planista oraz kierowca-Klient.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij